Francie-pařiž

9. srpna 2013 v 21:21 | *Eika* |  Ostatní


Na začatek asi trochu zajímavostí o Francií ..(osobně nazbíraných, žádná wiki..ani strýček google)

1) Frabcouzi ,mají velice zvláštní pracovní morálku . Vstávají v 8 od 9 jdou do práce, spíše ke kolegům do kanceláře na pokec a kávičku. Tam stvrdnou do 10, od 10 do 11 pracujou ,od 11 do 12 mají oběd,pak ta siesta po obídku taky něco trvá že ? Tak snad hnedka nezačnou pracovat neblázdněte . Od nějakých 14,00 hodin do 15,00 dělají co mají a než se nedějou jdou domů,nakoupí jídlo a mají domácí pohodu s milovanými příslušníky rodiny. Usmívající se

Opravdu se předřou jen co je pravda..Mrkající

2) Na silnicích je takový zvláštní chaos. U přechodů nejsou vidět semfory pro chotce ( v některých ppřípadech jsou otočený na stranu takže musíte pořádně natáhnout krk abyste viděli na panáčka jestli ,,stuj,, nebo ,,jdi,,. Jinde ty semaforky nejdou vůbec takže je to skoro o život tam zrona přecházet- vlastní skušenost Smějící se.)

3) V parcích. Tak tam maj pořádek že bych mohla i jíst ze země pomolu..ale zase jak kde no :)
4) Když jdete do restaurace a chcete si tam něco dát domluvíte se Anglicky,německy dokonce i Italsky. A když jim tu trzbu nakonec neuděláte jste ti nejhorší a támhle je východ..:D. To se mi taky stalo..:))
5) Prostory. My byli ubytovaný v hotelu o kterým sama průvodkyně prohlásila ještě když jsme byli v Čechách že pamatuje samotnýo Napoleona . No měla pravdu, ale o tom nechci hovořit. Spíš mě taky zaujalo to jak mají všude všechno ..nahečmaný" na sobě. Malilikatá recepce a tam se vejde 40 lidí ale s tím když si sednete , tak vstanete jenom tehdy když odchází ostatní protože jste tam namáčknutí na tom stole div že můžete dýchat. Docela i nepohodlné ale zviknete si . Prý to mají tam všude,že využivají co nejvíce prostorů a nějako jim je jedno co na ty ti hosté asi řeknou..:)


To bude asi tak všechno co jsem tam tak zpozorovala. a jestli by někoho zajímal nás program napíšu ho tak nějako v kostce ...spís opíši z katalogu :D jelikož jak sami uvidíte na 2 dny kdy jsme porad jenom chodili toho bylo až moc :)

1. den odjez z ČR přes Německo do Paříže
2. den V rannich hodinách příjezd do Paříže , pěši prohlídka městem s průvodkyni Náměstí Svornosti , Tuilerijské zahrady, malý Vítězný oblouk, Louvre, Notre Dame, Forum Des Halles, Palais Royale,Madelaine....volno,ubytování v centru, večeře
3.Versailles, Fontainebleau,Montmartre, basilika Sacré Coeur
4. Eifelova věž,Mrtovo pole, invalidovna Latiňská čtvrť, výlet lodé po Seině+ okružní jízda po paříži.
5. příjezd kolem 12,00 domů ! :)


Fotky :


Versailles-zahrady

Versailles

Detail Kytky ve Versailles..Usmívající se i Tady jsem nezapoměla na moje oblíbené ,,makro" .


Fontainebleau-lovecký zámeček


To je asi tak vše co bych řekla a ukázala z dovči, z mé vytoužené dovči v Paříži. :) Můžu ríct že Paříž je opravdu nádherná ! A jen tak pro srovnání v Paříži 11 000 000 obyvatel v ČR 11 000 000- takže asi tak ..každej pochopil ka jsme tím mířila - aspoň doufám.:)
Tak se mějte a naschle u dalšího článku .Vaše Eika
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 9. srpna 2013 v 22:24 | Reagovat

Tak tyhle drobnosti se mi líbí, osobní postřehy. Kruciš, já tušila, proč se mi Francie líbí, takovouhle práci bych taky brala, piánko, v klídku, žádné nervy, žádná hoňka. To tady by leckdy lidi uštvali, jenže za to můžou čeští manažeři, ti přišli s těmito "vychytávkami", jak ušetřit, aby měla firma co nejvíc peněz.
A s útratou v restauraci, no, každý se dívá, aby vydělal, u nás by se asi taky šklebili, ale pravda, zřejmě by tě nevykázali. To už si myslím, že je přehnané.
Krásné fotky, fotíš moc dobře, líbil se mi i detail kytky.

2 Eika Eika | E-mail | Web | 9. srpna 2013 v 22:33 | Reagovat

Ano s tou pracovní morálkou máš pravdu ! Kdybych uměla víc fracouzky a byla od ,,huby" ak se říká jela bych tam hendka teďka a klído i sama..:) je tam opravdu krásně ! Děkuji za chválu fotek ..když udělam maturu bude lepší fotaček a lepší fotky! :) Kéž by ! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama